Tankönyvekkel kapcsolatos tájékoztató a 2020/21. tanévre

Tankönyvekkel kapcsolatos tájékoztató a
2020/21. tanévre

Kedves Szülők és Diákok!

Az állami tankönyvtámogatásban alanyi jogon részesülők köre további kibővítésre került. Így a térítésmentes tankönyvellátásnak a köznevelés nappali rendszerű iskolai oktatás 10–16. évfolyamaira történő kiterjesztéséről szóló 1092/2019. (III. 8.) Korm. határozat eredményeként a 2020/2021. tanévtől a köznevelés valamennyi, a nappali rendszerű alap- és középfokú iskolai oktatásban részt vevő tanuló ingyenes tankönyvellátásban részesül. Ezzel a középiskola 9-16. évfolyamának valamennyi tanulója alanyi jogon térítésmentesen kapja a tankönyveket, megszűnik a fizetős tanulói státusz.
A tankönyvellátást a Könyvtárellátó Nonprofit Kft., a KELLO bonyolítja le az iskola megrendelései alapján, amelyet az iskola tankönyvfelelőse ad le.
A tankönyvrendelés 2020/2021. évi menetrendje (rövidített változat):

2020. március 16.KELLO megnyitja a szülői felületet - adategyeztetés
2020. április 1.KELLO feltölti a tankönyvjegyzéket a rendelési felületre
2020. április 1 — 30.Az iskola munkaközösségei összeállítják az évfolyamok tankönyvcsomagjait
2020. április 1 — 30.Tankönyvfelelősök leadják az alaprendeléseket, alaprendelés lezárása
2020. augusztus 1 — 30.KELLO kiszállítja az alaprendelés során megrendelt tankönyveket az iskolába

A szülők részére kialakított felület (szuloifelulet.kello.hu) egy kényelmi szolgáltatás, igénybevétele nem kötelező, de lehetőséget ad

• a diákok adatainak szülők általi ellenőrzésére, azaz adategyeztetésre,
  • az iskolai tankönyvrendelések szülők általi jóváhagyására (a felület használata nem kötelező),
  • a diákok tankönyvrendeléseinek nyomon követésére, valamint a korábban fizetős diákok KELLO felé aktuálisan fennálló pénzügyi egyenlegének szülők általi megismerésére és rendezésére.

Zalaegerszeg, 2020. március 31.

Comments are closed.