Énekkari és zenei programok összefoglalása a 2016/17-es tanévben

Az énekkar létszáma az első félévben 44 fő volt, az alábbi pedagógiai és egészségügyi osztályokból: 9.e, 9.b, 10. e, 11.e, 12.e/ny, 12.e. A második félévben 32 fő maradt, a végzősök érettségire készülése miatt. A heti 2 énekkari próbát csütörtökönként a 7-8. órában tartottuk.

Szerepléseink:

2016. tanévnyitó Sabján Bernadett citerázott, 10.e énekelte a Sárgul már a fügefa levele c. népdalt. Közös ének a Szép Zalában születtem című népdal volt.

2016. október 05. Operakaland Puccini Bohémélet 73 fő diák

2016. október 17. Deák Ferenc városi emlékműsor: Himnusz, J.S.Bach: Ha köd lepi be a tájat zalai népdalok, Szózat

2016. október 19. Zsinagógában az 50. évforduló ünnepi műsorán régi diákok is szerepeltek:
Bíró Feri orgonált, Takáts Eszter, Dezse Kriszti, Bujtor Anita, Balázs Heni és Pógyor Tamás énekeltek
Énekkar Millenniumi ódát adta elő zongorán kísért: Décsy-Paál Enikő
Közös ének: Beethoven Örömóda orgonán kísért: Bíró Feri

2016. november Nyílt nap - Halász Judit: Mit tehetnék érted? c. dalát énekeltük

2016. december 19-én énekeltünk a Városháza előtt az élő Betlehemnél.

2016. december 21. a 10.b, a 10.e osztályok és az Énekkar, valamint az 50. évforduló alkalmából vendégül látott régi diákok közös karácsonyi műsora
Farkas Szabina - Zséda: Száncsengő c. dala
Énekkar - Anastasia c. musicalből: Volt egy régi december
Dezse Krisztina - Nox: Tél dala
Énekkar - Mary Lynn Lightfoot: Dona nobis pacem, zongorán kísért: Décsy-Paál Enikő
Bujtor Anita - Marchesi: Ave Maria
Énekkar: Aranyszárnyú angyal (szóló: Horváth Kinga, Sabján Bernadett, Bogár Veronika)
Örömi Barbara: Karácsony éjjelén
Finálé - Polar expressz c. filmből: Bűvös éj, Piramis: Kívánj igazi ünnepet

2017. január 27. Szalagavató
12.A : Demjén F. Felnőtt gyermek
12. B: Hooligans: Menj tovább
12. E: Vastag Csaba : Holnaptól
12.E/NY: Hooligans: Küzdj az álmodért

2017. március 15. A nemzeti ünnepi műsör előtt, valamint végén közösen Republic dalokat énekeltünk
(67-es út, Szeretni valakit valamiért, Ezt a földet választottam…, Emberlelkű földeken)

2017. május 2. Operakaland Erkel Ferenc: Bánk bán 85 diák

2017. május 5. Ballagás
Mozart: Vágyódás a tavasz után
Haendel: Győzelmi kórus
A ballagó diákok és az énekkar közös előadásában Rúzsa Magdi: Ég és föld c. dala

2017. június 15. Tanévzáró
Fornsete: Künn a fákon – kánon + 2 fiú: Kocsis András (11.B) és Ligeti Kristóf (9.F)

Az Ifjúsági Hangversenysorozat 3 előadására 150 tanuló jelentkezett.
1. Muszorgszkij: Egy kiállítás képei
2. Bartók Béla és a népzene
3. ifj. Horváth Károly és zenekara szerepelt a műsoron.

Az Operakalandos előadás nagyon népszerű a diákok körében, hiszen a zenei élményen túl budapesti kirándulással kötjük egybe. pl. séta a várhoz, gyönyörködés a kilátásban a Halászbástyáról. Utazunk metrón, villamoson. Nagy segítségemre volt ebben Nagy Attila kolléga. Mindkét élményről faliújságot is készítettek a diákok.