Képzéseink

A 2020-2021. TANÉVTŐL BEVEZETÉSRE KERÜLT TECHNIKUMI KÉPZÉSÜNK:

SPORTEDZŐ (A SPORTÁG MEGJELÖLÉSÉVEL) – SPORTSZERVEZŐ
(A SZAKMA AZONOSÍTÓ SZÁMA: 5 1014 20 02)

A sportedző – sportszervező szakember sportág-specifikusan, célirányosan tervezi, szervezi és irányítja a sportolók, csapatok rövid-, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Megtanítja a sportág technikai, taktikai és játékrendszer-ismereteit, játék- és versenyszabályait. Értékeli a sportolók edzéseken és a versenyeken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítőképességüket és teljesítő-készségüket. Edzőmérkőzéseket és -versenyeket, illetve edzőtáborokat, egyéb sportrendezvényeket szervez.
Rekreációs szakemberként részt vesz az amatőr sportolók foglalkozásai, versenyei szervezésében, irányításában. Tanácsaival segíti az egészséges életmódra törekvők táplálkozásának, sportolási programjának összeállítását.
Vezetési, szervezési és pénzügyi tanulmányaira alapozva részt vesz sportklubok, szakosztályok munkájában, irányításában. Sporthoz és rekreációhoz kapcsolódó rendezvényeket szervez.
Amennyiben a szakszövetség a munkakör betöltését nem köti egyéb feltételekhez, úgy a szakképesítés a megjelölt sportágban edzői, oktatói munkakör betöltésére jogosít a 157/2004. (V. 18.) Korm. rendelet alapján.
A szakképzettséggel betölthető munkakörök, tevékenységek: egészségmegőrző programok szervezője, sportfoglalkozások (edzésprogramok) szervezője és vezetője, egészségmegőrző programok vezetője, sport szakreferens, aerobic oktató, fitness-wellness asszisztens, fitnesz edző, programszervező, termékbemutató-szervező, rendezvényszervező és –bonyolító, sport-rendezvényszervező, szabadidőszervező, aerobic terem üzletvezetője, fitness klub vezetője, fitnessterem vezető, fürdővezető, horgászegyesületi vezető, kondicionálóterem vezető, mozgásstúdió-vezető, sport szakosztályvezető, sportegyesület vezetője, sportklub vezetője, sportlétesítmény vezető, sportosztály vezetője, strandvezető, szabadidő központ igazgatója, testápolószalon-vezető, uszodavezető.

SZAKGIMNÁZIUMI ÉRETTSÉGI VIZSGÁVAL MEGSZEREZHETŐ (KIFUTÓ RENDSZERŰ) SZAKKÉPZÉSEINK

OKJ 51 726 01 REGENERÁLÓ BALNEOTERÁPIÁS MASSZŐR

A regeneráló balneoterápiás masszőr fürdőkben, gyógyfürdőkben, gyógyfürdőkórházakban, egészségügyi intézményekben és egyéb területeken hidro-, balneoterápiás és frissítő masszázskezeléseket végez. Csapatban dolgozva támogatja az orvos munkáját, együttműködik a gyógytornásszal, gyógymasszőrrel, fizikoterápiás szakasszisztenssel a betegek/páciensek gyógyulása, rehabilitációja és pihenése érdekében. Gyógyfürdőkben, fürdőkben hidro- és balneoterápiás kezeléseket végez. Wellness részlegeken fizikai közérzetjavító szolgáltatást nyújt.

SZAKGIMNÁZIUMI ÉRETTSÉGIRE ÉPÜLŐ KIFUTÓ RENDSZERŰ SZAKKÉPZÉSEINK
OKJ 54 813 02 SPORTEDZŐ (LABDARÚGÁS)

Célirányosan tervezi, szervezi és irányítja a sportolók, csapatok rövid, közép- és hosszú távú felkészítését és versenyeztetését. Megtanítja a sportág technikai, taktikai és játékrendszer-ismereteit, játék- és versenyszabályait. Értékeli a sportolók edzéseken és versenyeken nyújtott teljesítményét, a korszerű pedagógiai és edzéselvek, edzésmódszerek figyelembevételével fejleszti teljesítő-képességüket és -készségüket. Felméri sportolói állóképességét, technikai tudását, valamint edzéstervet készít, irányítja annak végrehajtását. Edzőmérkőzéseket és -versenyeket, illetve edzőtáborokat szervez. Megszervezi és koordinálja a rábízott sportolók felkészítésében együttműködő szakemberek tevékenységét (sportorvos, pszichológus stb.). Részt vesz a sport és egyéb szabadidős tevékenységet szervező egység/intézmény munkájában.

AKADÉMIAI FELVÉTELI TÁJÉKOZTATÁS

Képzési partnereink: ZTE