Szakközépiskolai képzések

OKJ 34 762 01 Szociális gondozó és ápoló 3 év

A szakképesítéssel rendelkező képes:

• az ápolási, gondozási alapfeladatokat elvégzésére
  • felmérni a fogyatékos ember sajátos szükségleteit
  • a fogyatékos emberek körében szociális gondozást végezni
  • vezetni a gondozási, ápolási, fejlesztési terv és a rehabilitációs program dokumentációját
  • felmérni az idős emberek sajátos szükségleteit
  • az idős emberek körében szociális gondozást végezni
  • elvégezni az idős ellátás adminisztrációját.
OKJ 34 543 02 Asztalos 3 év

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

• Az asztalos fő feladatköre a faipari termékek készítése, szerelése, karbantartása, javítása és felújítása.
  • Különböző rendeltetésű és szerkezetű bútorok, nyílászárók és belsőépítészeti munkák elkészítését végzi.
  • Tevékenységi köre a termék előállításához szükséges eszközök és anyagok beszerzésén át a gyártási műveletek, kapcsolódó adminisztrációk, valamint a befejező feladatok elvégzéséig terjed.
OKJ 34 542 05 Kárpitos 3 év

A szakképesítés munkaterületének rövid leírása:

• Kárpitozott bútorok, szerkezetek kialakítása, az igényeknek megfelelő párnázatok készítése hagyományos, korszerű technológiával és anyagokkal.
  • Kárpitozott bútorok, termékek szakszerű javítása, járművek kárpitozása.

A kárpitos szakmunkásképzés 1995-1996-os tanévtől került át a Deák Ferenc Szakközép- és Szakiskolába az Ady úti Szakmunkásképző Iskola megszűnését követően. Az elméleti oktatás mellett az alapozó gyakorlati képzést is iskolánk tanműhelyében oldottuk meg, a szakmai gyakorlatot a Sitform Bt. és több egyéni vállalkozó oktatta. A tanulólétszám csökkenése következtében 2009-ben végzett az utolsó kárpitos osztályunk.
A 2017-2018-as tanévtől újra indítjuk a kárpitos képzést.